Pelety

 

Podstatou PSI technológie je prestreľovanie špeciálnych penových peliet, ktoré sú v závislosti od typu pelety o 5 až 30% väčšie, ako je vnútorný priemer čistenej rúry, hadice alebo potrubia. Pri prestrelení peleta čistí a stiera vnútorný povrch stien a vytláča nečistoty otvoreným koncom systému. Podľa profilu a typu znečistenia sa používajú tieto 4 typy peliet:

 

 

 

Štandardné pelety

Štandardné pelety sú veľmi efektívne pri odstraňovaní rôzneho typu znečistenia, ako napríklad prach, blato, kaly, sliz, oleje... Priemer pelety je o 15 až 20% väčší, ako vnútorný priemer čisteného potrubia. Toto zaručuje dostatočný tlak na stenu potrubia. Tieto pelety majú veľkú účinnosť čistenia pri rovných rúrkach, pri ohyboch (na rozdiel od niektorých iných typov čistenia sa účinne čistia aj vnútorné steny ohybov a kolien), T-spojoch a niektorých typov ventilov.

 

 

 

Multifunkčné pelety

Multifunkčné pelety sú o niečo mäkšie, ako štandardné pelety. Napriek tomu majú vysokú pevnosť a pružnosť. Používajú sa v podobných aplikáciách, ako štandardné pelety. Dokážu prejsť potrubiami, kde je vnútorné zúženie miestami až 50%. Je to najviac používaný typ peliet. Priemer pelety je o 15 až 30% väčší, ako vnútorný priemer čisteného potrubia.

 

 

 

Abrazívne pelety 

Abrazívne pelety sa používajú pri čistení systémov, kde začínajú vznikať nánosy znečistenia a jemnejších foriem hrdze a vodného kameňa. Priemer pelety je o 10 až 20% väčší, ako vnútorný priemer čisteného potrubia.

 

 

 

Brúsne pelety

Brúsne pelety sa používajú pri čistení väčších nánosov znečistenia a tvrdších foriem hrdze a vodného kameňa. Priemer pelety je o 5 až 15% väčší, ako vnútorný priemer čisteného potrubia

 

 

if (isset($lang)) { echo ''; } else { echo ''; }